Piaskowanie


Obróbka strumieniowo-ścierna, a w szczególności piaskowanie, to idealny sposób na przygotowanie wielu powierzchni do malowania. Strumień powietrza pod wysokim ciśnieniem uzupełniony o drobny piasek znakomicie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i nadaje materiałom pożądaną porowatość. Jednocześnie jest to proces nieco delikatniejszy od śrutowania, a dzięki temu znacznie bardziej wszechstronny.

Jak działa piaskowanie?

Piaskowanie pozwala na oczyszczanie rozmaitych elementów wykonanych z różnych materiałów. Najczęściej przeprowadza się piaskowanie stali, ponieważ stal jest tworzywem, które idealnie poddaje się tej procedurze. Piaskować można jednak również powierzchnie niemetalowe, w tym kamień, cegłę czy drewno. Podstawowym celem piaskowania jest przede wszystkim usunięcie starych powłok malarskich i lakierniczych, rdzy, pyłów i innych zanieczyszczeń. Jest to bowiem konieczne przed położeniem nowej farby czy lakieru. Jednocześnie piaskowanie stali nadaje jej delikatnie porowatą strukturę, przez co znacznie lepiej przyjmuje wszelkie farby. Oznacza to, że efekty malowania piaskowanej powierzchni są znacznie trwalsze.

Piaskowanie w procesie renowacji i wykańczania elementów metalowych

Piaskowanie to jeden z kluczowych elementów procedury wykańczania, zabezpieczania i renowacji elementów metalowych. Metoda ta ma wiele zalet. Przede wszystkim wyróżnia ją wspomniana już możliwość idealnego przygotowania powierzchni do malowania. Poza tym piaskowanie stali jest bardzo efektywne – oczyszczanie przebiega szybko i wyjątkowo skutecznie, ścierniwo bez trudu dociera bowiem nawet do najmniejszych zakamarków. Ponadto odpowiednio stosowane jest całkowicie bezpieczne dla obrabianych elementów.

Piaskowanie metali, poza zanieczyszczeniami powierzchniowymi oraz resztkami starych powłok lakierniczych umożliwia poprawę jakości powierzchni. Prawidłowo przeprowadzone piaskowanie metalu eliminuje z powierzchni drobne niedoskonałości – zarysowania, wgniecenia, nierówności powstałe podczas użytkowania danego komponentu. Dzięki temu piaskowanie metali – detali oraz konstrukcji – pozwala uzyskać wysokiej jakości efekt wizualny, który z powodzeniem odpowiada na potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Nasi specjaliści wykonują piaskowanie z najwyższą dokładnością – zarówno jako element złożonych zleceń, jak i w ramach oddzielnej usługi. Lokalizacja firmy pod Warszawą stwarza możliwość obsługi klientów z całej stolicy oraz jej okolic i całego województwa mazowieckiego – również miejscowości takich jak Grodzisk Mazowiecki czy Pruszków, gdzie mieści się nasza siedziba. Zapraszamy do współpracy!


KONTAKT


W przypadku jakich kolwiek pytań prosimy o kontakt.

DEKOTECH SC

05-800 Pruszków

ul. Żytnia

Mariusz Niedziałek

tel: +48 602 585 843

e-mail: mariusz@dekotech.pl

Dawid Wydra

tel: +48 535 585 846

e-mail: dawid@dekotech.pl

Lakiernia proszkowa - Malowanie proszkowe, cynkowanie ogniowe - DEKOTECH